ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 9131047
*
nr 913 1047
DRAWING
J Didier, Landskap från Civite Castellane, Italy, signed. , 26x41,
J Didier, Landskap från Civite Castellane, Italien, signerad. , 26x41
Estimate:
800
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday September 22 2014
at 19:33:09
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/9 13:32:28
1
100 kr
22/9 19:28:09
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa italien italiensk j didier sydeuropa teckning vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 19:56
-
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
today
20 maj at 18:01
-
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
today
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
today
20 maj at 19:06
-
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 1300
Auction ends
today
20 maj at 20:45
-
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:13
*
DRAWING
nr 913 1047
DRAWING
J Didier, Landskap från Civite Castellane, Italy, signed. , 26x41,
J Didier, Landskap från Civite Castellane, Italien, signerad. , 26x41
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday September 22 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
16/9 13:32:28 | 1 | 100 kr |
22/9 19:28:09 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa italien italiensk j didier sydeuropa teckning vattenfärg
-
7238 WATERCOLOUR
Björn Blomberg (1925-2003). "Snöbyar, Torneträsk"...//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 19:56 -
7124 WATERCOLOUR
födelsedagstavla, 19th century, björkram, 32x38 cm..//
Auction ends
today
20 maj at 18:01 -
8106 WATERCOLOUR
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sweden. Signed. Wat..//
Auction ends
today
20 maj at 19:45
-
8103 WATERCOLOUR
Johan Briede. Signed, landscape. Watercolour, Imag..//
Auction ends
today
20 maj at 19:06 -
8073 WATERCOLOUR
Malle Leis (1940-2017), Estonia. Blomma. Signed, d..//
Present: SEK 1300
Auction ends
today
20 maj at 20:45 -
8284 WATERCOLOUR
unidentified artist. No signature, landscape. Wate..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
20 maj at 18:13